Genel Bilgilendirme

Annelik, bir kadının dünyada yaşayabileceği ve tatmak istediği en güzel duygulardan birisidir. Her kadının hayallerini süsleyen hamilelik dönemi ve yavrusunu ilk kucağına alışı akıllardan silinmez. Bebeğin artık büyümesi ile beraber kadının hamilelik sırasında vücudunda oluşan değişimler ve ödem gerilemeye başlar. Bazı kadınlar genetik vücut yapısından dolayı kısa sürede eski formunu geri kazanır ancak bazı kadınların vücut yapısı buna uygun değildir. Karın bölgesinde oluşan yağlanma, sarkma veya çatlaklar yerleşmeye başlar.

Zaman içinde verilemeyen kilo ve sarkmalar bebeğine bakan anne için fazlası ile stres yaratabilir ve özgüven eksikliğine bile sebep olabilir. Daha ileri durumlarda kadın depresyona bile girebilir. Günümüzde yapılan cerrahi uygulamalar sonunda bu tarz ve benzeri sorunlara plastik cerrahlar tüm vücut şekillendirme ameliyatı ile yardıma koşuyor.

Tüm vücut şekillendirme ameliyatı nedir?

Bazı durumlarda yapılan diyetler ve egzersizler dış görüntünün istenilen ölçülere gelmesine yardımcı olamayabilir. Böyle durumlarda tüm vücut şekillendirme ameliyatları kombine ameliyatlar sunarak vücudu yeniden şekillendirip düzeltebiliyor.

Tüm vücut şekillendirme ameliyatları hangi işlemler ile kombine edilir?

Doktor ile yapılan görüşme sonunda kişiye göre en uygun işlemlere karar verilir. Tüm vücut şekillendirme ameliyatları protezli ya da protezsiz meme dikleştirme, karın germe, uyluk germe, liposuction (yağ alma) gibi işlemler ile kombine edilir.

Tüm vücut şekillendirme ameliyatları kaç seansta yapılır?

Bu işlem genellikle bir seans ile tamamlanır. Doktorunuz gerekli görürse ikinci bir seans daha yapılır.

Tüm vücut şekillendirme ameliyatları en erken ne zaman yapılabilir?

Doğum sonrasında vücudun kendini toparlaması genellikle bir seneyi bulmaktadır. Bu süreç içerisinde de meme ve karın dokuları eski formuna dönmeye başlar, zayıflama ve toparlanma süreci tamamlanmış oluyor. Doktorunuz eğer onay verirse, tüm vücut şekillendirme ameliyatın yapılabilmesi için en azından emzirme dönemin bitmiş olması önerilir.