Genel Bilgi

Yorgun bakışlar, göz etrafındaki kırışıklıklar ve torbalanmalar zamanla rahatsızlık verir. Artık göz kapağı estetiği sayesinde daha genç ve canlı görünmek mümkündür. İşlem, küçük bir alanda yapılmasına rağmen yüz gençleştirmeye katkısı son derece belirgindir.

Göz kapağı estetiği; sarkma, torbalar ve kırışıklık oluşan göz kapaklarının düzeltilmesinde çok sık uygulanan bir operasyondur. Üst göz kapağı operasyonlarında katlantı yerinden kesi yapılır, fazla deri ve yağ dokusu çıkarılır. Alt göz kapağında ise kirpik altı ve kirpiklerin iç tarafında yapılan kesiler ile fazla deri ve yağ dokusuna şekil verilerek estetik bir görünüm elde edilir. Genellikle göz kapağı operasyonları göz çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi için botox ile kombine edilmektedir.

Ameliyat Sonrası

Ayrıca üst göz kapağındaki aşırı gevşeklik ve sarkma, göz açıklığını daraltarak görme alanının küçülmesine neden olabilir. Bu hem görüntü olarak estetik kaygılara neden olur, hem de gözde kanlanma ve batmalara neden olarak rahatsızlık verir. Bu gibi durumlarda blefaroplasti ameliyatı kaçınılmaz olur. Operasyon sonrası ortalama 7 ila 10 gün arasında işe dönülebilir. Şişlik ve morluklar ise 1-2 haftadan sonra geçmektedir.