Kol Germe

Kolda oluşan sarkıklıklar kol germe uygulamaları ile ortadan kaldırılabilmektedir. Kilo değişimleri ve güneş etkisiyle deri ve deri altındaki dokuda gevşemeye neden olur. Kolun üst bölgelerinde, arka ve iç kısımlarda oluşan sarkıklıklar yağ birikmesi ve deride sarkmalarla oluşur. Bölgedeki deri ve deri altındaki doku gevşektir.

Sarkmanın derecesine göre farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Hafif sarkmalarda birçok uygulama ile sorunsuz şekilde sonuca ulaşılır. Ağır sarkmalarda ise yağ alma (liposuction) yapılabilir. Deri kalitesine bağlı olarak ise kol germe ameliyatı yapılabilmektedir. Deride çatlaklar varsa ve deri kalitesi bozulmuşsa kol germe ameliyatı yapılır. Bazen yağ alma ve kol germe ameliyatları birlikte uygulanabilmektedir.

Kalça Germe

Derinin esnekliğinin(elastikiyet) kaybolduğu durumlarda sarkıklıklar meydana gelir. Kalça derisindeki esneklik kaybı ile meydana gelen sarkıklıklardan şikayet edenlere ve kalçada gergin bir görünüm kazanmak isteyenlere kalça germe operasyonu yapılabilmektedir. Kalça germe operasyonlarında, sarkan deri ve deri altı dokusunun bir bölümü alınır ve diri bir görünüm elde edilir.

Kalça bölgesinde yağ alma(liposuction) yöntemiyle de kalça şekli düzeltilebilir. Kalça protezleri de daha diri ve çıkık bir kalça elde edilmesinde etkili bir yöntemdir. Bu iki yöntem aynı anda kullanılabilir ve daha iyi sonuçlar elde edilebilir. Kalça dikleştirme ameliyatıyla da kalça şekli düzeltilebilmektedir.